Cuda Toskanii prezentują Villa Trasqua

Cuda Toskanii Villa Trasqua

W naszym cyklu „O winnicach…” przedstawiamy dziś kolejną, z której produkty znajdą Państwo w naszym sklepie przy Postępu 10 oraz na stronie www.cudatoskanii.pl.

Winnica Villa Trasqua

to rozległa posiadłość w regionie Chianti, która szczyci się tym, że jest wierna najlepszym zasadom tradycyjnego winiarstwa, a wina są doskonałe, co potwierdzają liczne wyróżnienia i nagrody, bo robione z ogromną pasją.

Villa Trasqua zajmuje obszar 120 hektarów, z czego nieco mniej niż połowa jest przeznaczona na uprawę winorośli, z której produkuje się Chianti Classico i smakowite wina IGT. Niedużą jej część zajmują drzewka oliwne.

Winnice położone są na płaskowyżu zwanym Trasqua, z południową ekspozycją. Połączenie wyjątkowego miejsca pod względem geograficznym, struktury gleby oraz specyficznego mikroklimatu gwarantuje niezmienną, wysoką jakość produkowanego tu wina. Oprócz głęboko rubinowego, mocno owocowego i miękkiego Chianti Classico oraz zrównoważonego i eleganckiego Rosso Toscano, Dwór Villa Trasqua słynie z produkcji delikatnej oliwy Extra Vergine.

Wina z tej winnicy są uznane, wielokrotnie nagradzane i rekomendowane w różnego rodzaju winiarskich przewodnikach, a także fachowych pismach w różnych krajach, jak brytyjski „Decanter” czy niemiecki „Leben und Still”.

Zobaczcie wina Villa Trasqua w naszym sklepie internetowym:

Trasquanello Rosato Toscano IGT Villa Trasqua 2011

Traluna Toscana Rosso IGT 2012 Villa Trasqua

Chianti Classico “Evoluto” DOCG Villa Trasqua 2010

Gdyby ktoś chciał poczytać więcej, zapraszam na stronę winnicy:

Villa Trasqua

Cuda Toskanii Villa Trasqua