Cuda Toskanii o winnicy Poggio Bonelli

cuda tosaknii wina włoskie

Tym razem prezentujemy Wam winnicę Poggio Bonelli i zapraszamy na wino Villacchigi.

cuda toskanii wina włoskie

 

Winnica położona w samym sercu regionu Chianti Classico, gdzie tradycje winiarskie sięgają XVI wieku. Posiadłość przez stulecia prowadzona była z pasją przez szanowane, szlacheckie rody z Sieny.

Poggio Bonelli obejmuje obecnie około 83 hektarów, na których uprawia się głównie rodzimy toskański szczep Sangiovese, a dodatkowo Cabernet Sauvignon i Merlot.

Winnica znana jest z produkcji win Chianti Classico DOCG, Chianti Classico Riserva DOCG czy Toscana IGT Rosso.

Wina Poggio Bonelli poddawane są fermentacji w kadziach ze stali nierdzewnej, a dojrzewają i starzeją się głównie w małych, drewnianych beczkach.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego na ul. Postępu 10 (róg Cybernetyki) oraz sklepu internetowego, w którym możecie zakupić wina włoskie, m. in. z winnicy Poggio Bonelli. Kliknijcie w linki poniżej, aby przeczytać o nich więcej.

Chianti DOCG Villa Chigi 2011 Poggio Bonelli

Chianti Classico DOCG 2010 Poggio Bonelli

cuda toskanii wina włoskie

kliknij, aby powiększyć

 

Cuda Toskanii – wina włoskie

Warszawa, ul. Postępu 10, wejście od Cybernetyki

Cuda Toskanii – wina włoskie to nowy sklep z winem, oliwą, oliwkami, kaparami i innymi specjałami włoskimi na warszawskim Mokotowie. To miejsce, gdzie można przyjść, porozmawiać o winach i uzyskać fachową poradę. Cuda Toskanii prowadzą również sklep internetowy: www.cudatoskanii.pl.