Karboksyterapia – naturalna i skuteczna metoda

La Geneve - salon kosmetyczny warszawa

Instytut Piękna La Geneve przedstawia:

nowość w skutecznym zwalczaniu wielu problemów!

Karboksyterapia

NATURALNA i SKUTECZNA METODA

Co to jest?

Karboksyterapia to terapia medyczna znana od ponad 80 lat. Od tamtej pory udokumentowano skuteczność tej terapii pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych w wielu badaniach na całym świecie.

Karboksyterapia to metoda lecznicza początkowo stosowana w leczeniu chorób związanych z niewydolnością żylną. Z czasem okazało się, że działając na krążenie, dotlenienie i odżywanie tkanek wpływamy również na piękny wygląd skóry i włosów.

Karboksyterapia jest najefektywniejszą terapią o wielokierunkowym działaniu. Dlatego znajduje tak wiele zastosowań.

Wskazania

Wskazania do zabiegu karboksyterapii są bardzo zróżnicowane i dotyczą niemal całej powierzchni ciała. Karboksyterapię stosuje się w medycynie estetycznej, dla poprawy wyglądu skóry i włosów oraz w odchudzaniu jak i w lecznictwie, gdyż metoda ta pierwotnie wykorzystywana była w leczeniu chorób krążenia.

Początkowo stosowana była jedynie w celach leczniczych. Kąpielom w wodzie nasyconej dwutlenkiem węgla poddawano pacjentów z różnorakimi chorobami krążenia i akumulacją tłuszczu w tętnicach. Leczono cukrzycę, wrzody, odleżyny, miażdżycę, gangrenę, kurcze kończyn czy zakrzepowo-zarostowe zapalenie tętnic.

Z czasem zauważono, że dwutlenek węgla poprawia stan i wygląd skóry. W latach 90-tych zaczęto stosować karboksyterapię w leczeniu cellulitu. Pojawiła się możliwość podania dwutlenku węgla w sposób śródskórny i podskórny. Wraz z nowymi możliwościami odkrywano coraz więcej zastosowań karboksyterapii, również w dziedzinie medycyny estetycznej.

Poza niewydolnością żylną i schorzeniami tętnic obwodowych wskazaniami do zabiegu stały się miedzy innymi zwiotczenia skóry, rozstępy, blizny, ciemne kręgi pod oczami, zlokalizowana tkanka tłuszczowa i cellulit, a także zmiany łuszczycowe i łysienie.

Karboksyterapia jest również naturalnym elementem wspomagającym liposukcję oraz samodzielną terapią umożliwiającą rezultaty porównywalne do tych osiąganych za pomocą skalpela.

Bezpieczeństwo 

Iniekcja CO2 jest całkowicie bezpieczna – dwutlenek węgla jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Nie podajemy substancji obcych dla organizmu – dwutlenek węgla jest stale w nim obecny. Oznacza to, że wykorzystujemy go jako naturalny, terapeutyczny czynnik dla dotlenienia i odnowy komórek.

Przeciwwskazania

ciąża, choroby serca, ciężka niewydolność płuc, ciężka niewydolność nerek.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje u fizjoterapeuty lub kosmetologa.

Zespół La Geneve

Efekty zabiegów karboksyterapii można zobaczyć na poniższych zdjęciach:

La Geneve karboksyterapia zabiegi

La Geneve karboksyterapia zabiegi

La Geneve karboksyterapia zabiegi

La Geneve karboksyterapia zabiegi

La Geneve karboksyterapia zabiegi