Oryginalne kolczyki z żurawiami origami

Kolorowe Mobile kolczyki

Kolczyki z żurawiami origami jako biżuteria i talizman

Na co dzień tworzę Kolorowe Mobile, które jako dekoracja wnętrz – zdobią i wypełniają pozytywną energią przestrzenie w pomieszczeniach. A to oznacza, że choć wciąż ruchome, żurawie pozostają w jednym miejscu, tworząc z nim nierozłączną całość.

Ale gdyby oprócz dekoracji wnętrz, żurawie mogły posłużyć jako biżuteria? Ich właścicielka mogłaby mieć jedne w domu, a drugie nosić przy sobie jako ozdobę i talizman…

W mojej głowie zrodził się pomysł na kolczyki. Same żurawie są z papieru, więc kolczyki wydają się najlepszym rozwiązaniem, ponieważ w przeciwieństwie do zawieszek lub bransoletek – stanowią element biżuterii najmniej narażony na kontakt ze skórą i ewentualne uszkodzenia. A przy niespodziewanym deszczu można je też stosunkowo łatwo zdjąć lub zasłonić.

Kolczyki z żurawiami wymagają precyzji, ale są też przyjemnym wyzwaniem. Same ptaki składam z metalizowanego papieru lub takiego, który nie jest zbyt gruby i poddaje się modelowaniu. Jedynie wyobraźnia stanowi ograniczenie.

Proste lub ozdobne, kolczyki z żurawiami to biżuteria, która będzie pasować do wielu stylizacji. Łatwo je dobrać do własnego stylu, ale wspaniale nadadzą się również na prezent dla bliskiej osoby – jako talizman przypominający jej o naszej życzliwości.

Kolczyki robię według własnych pomysłów, ale chętnie przyjmę też indywidualne zamówienia. Zobaczcie kilka z moich dotychczasowych prac:

Kolorowe Mobile talizman Kolorowe Mobile biżuteria Kolorowe Mobile piękne kolczyki Kolorowe Mobile oryginalne kolczykiKolorowe Mobile kolczyki hand made

Kolorowe Mobile